Burç Yorumları

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu ( 24 Ekim - 23 Kasım )

Yönetici Gezegeni: Mars ve Plüton

Elementi: Su

Niteliği: Sabit

Uğurlu Günü: Salı

Uğurlu Sayısı: 9

Uğurlu Rengi: Koyu Kırmızı ve Siyah

Uğurlu Taşı: Kuvars

AKREP BURCU KADINI: Akrep deyince herkesin kendini şöyle bir geri çektiğine şahit olmuşsunuzdur. Daha çok burnu büyük, havalı gibi görünen akrep kadını, aksine oldukça sevecendir. Çoğu zaman suskun tavırlar sergilemesi, dışarıdan soğuk görünmesine sebep olur. Tehlikeli olarak bilinen akrep burcu kadını, kendisine zarar vermeyen hiç kimseye zarar vermez. Oldukça sabırlı yapısı sayesinde ona ne yaparsanız yapın karşılık vermez. Sabrının taştığı noktada ise neler yapabileceğini kestirmek mümkün değildir. Kendinin her daim farkında olan akrep kadını için hayat bir savaş alanıdır. Hayata karşı yenilgiyi kabul etmez ve adeta yeniden ve yeniden küllerinden doğar. Siz onu tükendi sandığınızda , o bambaşka bir güçle karşınıza çıkar.

 Akrep burcu kadını tam bir sır küpüdür denilebilir. Onunla arkadaş olmak kolay değildir. Yanında sayılı insan barındırır. Çünkü kimseye güvenmez. Gerçekten güvenip, sırtınızı yaslayabileceğiniz bir yapıda olan akrep kadını da çevresinde böyle insanlar olmasını ister. Onunla her türlü dava yolunda sırt sırta savaşabilirsiniz. Dostlarının yardımına iki eli kanda olsa dahi koşar. Fakat düşmanları için ise tehlikeli planları vardır. Adeta bir akrep gibi avının, ağlara yakalanmasını bekler. O birini sevmiyorsa kesinlikle sevmiyordur ve muhakkak o kişide hissettiği bir şeyler vardır.

Sezgileri yüksek derecede kuvvetli olur. Medyum diyebileceğiniz kadar öngörüleri yüksektir. Özellikle bu tür konularla ilgilenen akrepler sizi şaşırtacak tahminlerde bulunabilirler.Tabi bu yorumlar genel özellikler içermektedir. Her burç bu özellikleri taşımayabilir.

 Akrep burcu kadını için aşk her şeydir. Hayatının merkezidir. Kolay aşık olmaz. Çünkü sakladığı ruh dünyasını açabileceği birini arar. Onun için aşk bir ayindir denilebilir. Tam bir “kadın” olan akrep burcu yürüyüşünden ve bakışlarından kendini belli eder. Ayrıca sevdiğine karşı oldukça sahiplenici ve kıskançtır. Bazı akrepler yaşam biçimi, aile yapısı ve yetiştirilme tarzına bağlı olarak gerçekten acımasız olabilmektedir. Ancak oldukça fedakar bir yapıda olan akrep kadını, elindekini paylaşmaktan çekinmez.

AKREP BURCU ERKEĞİ: Zodyak’ın tehlikeli erkeği de denilebilir. Kadınlara olan zaafı çok fazla flörtleşmesine neden olur. Hal bu ki akrep burcu erkeği aşık olabileceği kadını arar. Yakınlık kurduğu kişilerde kendinden parçalar arar. Aşkı bulduğu zaman ise kesinlikle peşini bırakmaz. Oldukça sadıktır. Cinsel anlamda da aşık olduğu kadını doruklarda hissettirebilir. Genellikle esprili bir yapısı vardır. Fakat  akrep erkeği  de, akrep kadını gibi ilk başta egoist ve soğuk görünebilir. Tanıdıkça ve iç dünyasını anlamaya başladıkça, ne kadar derin ve mistik bir ruha sahip olduğu ortaya çıkar.

 Akrep burcu erkeği ailesine düşkün olur. Sevdiklerini korumak ve sahiplenmek onun için kutsal bir görevdir. Sabit bir burç olan akrep burcu, bulunduğu bölgeyi, işini, yakınındaki kişileri kolaylıkla değiştirmez. Alışkanlıklarından vazgeçmez ve değişiklikten yana değildir. Huzur varsa gerisinin de bir önemi yoktur.

 Akrep erkeği, sevdiği kadına karşı oldukça kısıtlayıcı ve sahiplenici tavırlar sergileyebilir. Aşkı zor bulan bir erkek olan akrep burcu erkeği, bulduğu kaybetmekten korkar. Bunu belli etmese de içinde sürekli yanan bir ateş vardır “ya giderse!” Sevdiğini imkan olsa kapalı kutuya koyacak olan bu erkekle vakit geçirmek ise oldukça keyiflidir. Her anını partneri ile yaşamak isteyen bu adam, baş başa olacağınız her an için sizi mutlu edecektir. Kabalık eğlence ortamlarını nadiren tercih eden akrep erkeği, kaliteye de önem verir. Onun yanında paspal olmamalısınız. Kendine bakan ve farkının farkın da olan gizemli yapılı kadınlar onun ilgisini çeker.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı