Genel

Aloe Vera’nın Faydaları

Aloe Vera jelinin sadece güneş yanıkları tedavisinde etkili olduğunu düşünebilirsiniz, ancak aloe vera Kleopatra’nın en iyi korunan güzellik sırrıdır. Aloe veranın cilde faydaları nelerdir inceleyelim.

 

Aloe vera, dünyanın en güçlü bitkilerinden biridir ve tarih boyunca mucize bir ilaç olarak kullanılmıştır. Kaktüs ailesinden gelen aloe vera, Afrika, Hindistan ve Güney Amerika gibi kuru iklimlerde yetişir. Dışı sert ve dikenli olabilir ancak içindeki jel, saf ve yumuşak bir sihirdir. Efsaneye göre eski Mısır Kraliçesi Kleopatra, ışıldayan ve pürüzsüz cildi için aloe vera jeli kullanıyordu. Araştırmalar, aloe vera’nın iyileştirici faydalarının şaşırtıcı derecede gerçek olduğunu ve bilmeye değer olduğunu kanıtlıyor. Aloe vera, iyileştirici jelinin cildimizin en derin katmanlarına nüfuz etmesini sağlayan eşsiz bir genetik yapıya sahiptir; tüm besin maddelerini hücrelerimize indirger. Bu, hem ecza dolabınıza hem de günlük cilt bakım rutininize mükemmel bir katkı sağlar.

 

Aloe Veranın Cilde Faydaları: 7 Harika Fayda

 

Aloe vera’nın cilde faydaları konusundan önce bu şifalı bitkinin içeriği hakkında bilgi verelim.

 

Aloe veranın içeriğinde neler vardır?

 

l Su

l 20 mineral

l 18 amino asit

l  8 uçucu yağ asidi

l  12 vitamin

l  200+ aktif bitki bileşiği

 

Aloe vera bitkisinin yüzde 99’u su olabilir, ancak diğer yüzde 1 çok güçlüdür ve cildi içten dışa doğru iyileştirmek için sinerjistik olarak çalışan 75’ten fazla vitamin, mineral, antioksidan, esansiyel yağ asitleri ve amino asitler içerir. Sakinleştirici etkileri uzun süre dayanır ve zamanla yeni, sağlıklı cilt hücrelerinin büyümesini canlandırmaya yardımcı olur. Bir fikir edinmek için, aloe vera jelinin, genellikle 30-45 günde iyileşen reçeteli ilaçlarla tedaviye kıyasla, 15 günde kötü yara ve yanıkları tamamen iyileştirdiğini bilmek gerekir.

 

Aloe Veranın Cilde Faydaları

 

 

  1. Güneş Yanığını Anında Yatıştırır

Aloe vera, diğer ilaçlardan 50 kat daha hızlı etki eder. Çünkü cildi alt tabakadan iyileştirir. Aynı zamanda cildin dış katmanında koruyucu bir tabaka görevi görür, böylece yeni cilt gelişebilir.

 

 

  1. Cildinizi Tüm Gün Nemlendirir

 Aloe vera jeli serin ve jöle benzeridir. Cildi yağlı hissetmeden nemlendirir. Cildin doğal yağ üretimini dengede tutacağından yağlı ve kuru cilt ciltler için mükemmeldir. Bu, tıkanmış gözenek yok demektir!

 

 

  1. Sivilceleri Yok Eder

Aloe vera jeli, yeni cilt hücrelerinin gelişmesini teşvik ederek yaraların iyileşmesine yardımcı olan iki anahtar hormon sağlar. Aloe Vera’nın antibakteriyel özelliklerinin yanı sıra bu hormonlar cildin akne, kızarıklık ve enfeksiyondan uzak durmasına yardımcı olur.

 

 

  1. Yaşlanma Belirtileri ve Kırışıklıkları Tersine Çevirir

Cilt doğal olarak elastikiyetini kaybeder ve kırışıklıklar meydana gelir. Aloe Vera’nın cilde günlük uygulanması, cildinizin kolajen üretimini artıracak ve cildin sağlam, dolgun ve daima genç kalmasına yardımcı olacaktır.

 

 

  1. Çatlakları ve İzleri Yok Eder

Cildi gerektiği gibi daralan ve genişleyen esnek bir elastik tabaka olarak düşünün. Hamilelik, kilo alma veya yırtılma gibi olaylar elastiklerin geriye yaylanma yeteneklerine zarar verebilir ve bu da büyük izler bırakır. Aloe vera jeli bu yaraları onarır ve hasarı gözle görülür şekilde azaltır.

 

 

  1. Cildi Pürüzsüzleştirir ve Yumuşatır

Aloe Vera, nemi derinin katmanlarına derinden kilitleme özelliğine sahiptir ve bu da yeni, yumuşak cilt hücrelerinin büyümesini teşvik eder. Böylece pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

 

  1. Tüm Vücudunuz İçin Sağlıklı

Deri, en büyük organdır. Genç, güzel bir cilde, saçlara, tırnaklara vs. sahip olmak istiyorsanız cildi nemli ve iyi beslenmiş halde tutmak önemlidir. Aloe Vera mükemmel bir antioksidan dolgulu içeriktir.

 

Aloe Vera Nasıl Kullanılır?

 

Bir Aloe Vera bitkisi satın alabilir ve jeli kendiniz çıkararak cildinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca bitkiler harika hava temizleyicileridir. Evde Aloe Vera bitkisi yetiştirmiyorsanız, aloe vera jeli içeren cilt bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Aloe Veranın cilde faydaları en yüksek düzeyde olsun istiyorsanız, satın alacağınız ürünlerin doğal ve kaliteli olduğundan emin olun.

 

 

 

 

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı