Burç Yorumları

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu ( 24 Temmuz - 21 Ağustos )

Yönetici Gezegen: Güneş

Elementi: Ateş

Niteliği: Sabit

Uğurlu Sayısı: 5

Uğurlu Günü: Pazar

Uğurlu Taşı: Elmas

Uğurlu Rengi: Turuncu

Tarottaki Yeri: Kader Çarkı

Kıymetli Madeni: Altın

23 Temmuz ve 22 Ağustos Arası

Yönetici gezegeni Güneş’tir. Güneş Zodyak’ta üstün güç anlamına gelir. Bundan dolayı Aslan burcu kadını yada erkeği kendisini oldukça cesur ve güçlü hissetmektedir. En iyisi olduğuna inanıp, en gösterişli tavırları sergileyebilirler.

 ASLAN BURCU KADINI: Aslan kadını oldukça havalı bir görünüme sahiptir. Mantıklı hareket eder ve güçlü bir karakteri vardır. Sadık bir burçtur. Hayatındaki kişiden soğusa dahi onu hayatından çıkarmadan bir başkasıyla olmaz. Duygusal konularda da mantıklı davranır ve statüsüne en yakın kişi ile olmayı tercih eder. Havalı bir yapısı olduğu için hayatındaki kişiyle de göz kamaştırmak ister. Pahalı eşyalar ve takılar, lüks akşam yemekleri ve gece hayatı tam da Aslan burcu kadını içindir. Çoğu zaman en güzel ve gösterişli olanın kendisi olduğuna inanır ve bazen fazla egoist tavırlar sergileyebilir. Bunun yanında oldukça cömert olduğunu söylemek gerekir. Eli açıktır ve cimrilik yapmaz. Biraz düşüncesizce davrandığı durumlarda bu durumu telafi eder fakat bunu özür dileyerek yapmaz.

 Aslan burcu kadını da erkeği gibi yönetici ruhludur. Bundan dolayı bir işe başladığında hedefi muhakkak en üst seviyedir. Emir vermeyi ve bir gruba hitap etmeyi severler. Liderlik iç güdüsüne sahip olduğuklarından bu durum doğuştandır. Özgür ruhlu burçlardandır. Bir yere bağlı kaldığı ya da tüm gün evden çıkmadan oturduğu nadirdir. Eğlenmeyi ve gezmeyi alış veriş yapmayı severler. Anlık planlar yapıp bunu uygulamak için düşünmezler. Bir yere gitmek o an akıllarına gelmişse bunu ertelemezler. O yer Bağdat bile olabilir.

 ASLAN BURCU ERKEĞİ: Oldukça cömert ve eğlencelidirler. Bir o kadar da cool diyebiliriz. Rahat hareketlerinin dışında bir kadına nasıl yaklaşılacağını çok iyi bilirler. Tıpkı avına doğru yaklaşan bir aslan gibi. Romantik ortamlar yaratmaya bayılırlar. Onlar için hiç bir şey üstün körü olmamalıdır. Güzel görünüme önem verirler ve kaliteli giyinirler. Partnerlerinin de böyle olmasını ve göz kamaştırmasını isterler. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi severler bunun için harcama yapmaktan da kaçınmazlar. Çoğu aslan erkeği gurme gibidir. Çok iyi tatlar denerler ve en iyisini ayırt ederler. Havalı oldukları doğrudur. Yönetici ruhlu olmalarından dolayı bir grup içindeyse grup lideri kesinlikle o’dur. Aynı ortamda bir koç erkeği var ise bu konuda biraz takışabilirler.

Aslan burcu erkeği kafasına koyduğunu muhakkak yapar. İş, aşk yada başka herhangi bir konudan asla vazgeçmez. Özellikle aşk hayatında ayrılık diye bir kavram yoktur onun için. İlişkisini urtarma için elinden geleni yapar. Kolay aşık olamayan ve duygusal yönü bulunmayan bu adamı eğer aşık etmeyi başardıysanız tebrikler! Çapkınlığın ile ünlü olan Aslan burcu erkeği cinsel yaşama da oldukça düşündür. Havalı ve lüks görünüme önem verdiğinden, bir ortamda böyle bir kadına rastladığında o kişi aslan erkeğinin hedefi haline gelir. Özgürlükçü yapısı ve çalışma hırsı bir araya geldiğinde hedeflerine ulaşmada asla zorluk çekmez. Hiç bir aslan erkeğini parasız göremezsiniz. Cebindekine göre yaşamasına rağmen sanki ultra lüks yaşıyormuş izlenimi verir ve bu durum onu ulaşılmak istenen yapar.

Arkadaşlarıyla eğlenmeyi seven aslan erkeği, kolay kolay motive düşürmez. Devamlı pozitiftir ve dert tasa dinlemekten de pek hoşlanmaz. Aslında bu onun duygusal yönünü saklama şeklidir. Oldukça yardımsever ve kibardır.

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı