Burç Yorumları

Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu ( 20 Şubat - 20 Mart )

Yönetici Gezegeni: Jüpiter, Neptün

Elementi: Su

Niteliği: Değişken

Uğurlu Sayısı: 3

Uğurlu Günü: Perşembe

Uğurlu Rengi: Turkuaz, Açık Yeşil

Uğurlu Taşı: Ay Taşı

Kıymetli Madeni: Ametist

20 Şubat ve 20 Mart Arası

 BALIK BURCU KADINI: Oldukça duygusal olan balık kadını, bu yönüyle belki de Zodyak’ta ilk sıradadır. En ufak şeylerde kırılabilir, alınabilir ve bu duygusunu ağlayarak dışarıya vurabilir. Kimi zaman neye kırıldığını söylemez ve içine atar. Ama onların gönlünü almak da bir o kadar kolaydır. Kindar değillerdir. Birilerine olan kızgınlığı çok çabuk geçer. Fakat bu onların dört dörtlük olduğu anlamına da gelmez. Size fark ettirmeden istediklerini yaptırabilirler. Aklında bir plan varsa ve siz bunu anlamadıysanız, sizin planınız işe yaramayabilir. O çoktan yolunu bulmuştur denilebilir. Balık burcu kadını, oldukça zekidir. Hatta bu zekası kimileri tarafından sinsi sanılmalarına da neden olur. Sizin üstünden gelemediğiniz bir konuyu kıvrak zekası ile çözebilir.

 Balık kadını, sıcakkanlıdır. Kimseye surat asmaz. Sevmediği birine bile ondan hoşlanmadığını belli etmez. Fakat eğer o kişinin başına bir şey gelmiş ya da bir dedikoduya adı karışmışsa bunda balık kadınının parmağı olma ihtimalini düşünmelisiniz. Her zaman için ara bulucu rolü üstlenebilir. Özellikle küsleri barıştırmak, doğum günü sürprizleri gibi olumlu davranışları balık kadınında görmek mümkündür. Aşk hayatında da oldukça kırılganlardır. Bu duygusallıkları yüzünden her zaman acı çeken taraf olurlar. Karşı tarafında aynı duyguları paylaşmasını bekler.

Eğlenmeyi seven kadınlardır. Kabalık aile toplantılarına ya da arkadaş sohbetlerine bayılırlar. Genelde hamarat olurlar.

 BALIK BURCU ERKEĞİ: Zodyak’ın romantik erkeği de denilebilir. Duygusal ve yardımsever olan balık erkeği aşık olduğu kişiye ömrünü adayabilir. Tabi kendisini açabileceği birini bulana kadar çeşitli ilişkilerde yaşar. Sizi sevmediğini düşündüğünüz her an aslında aşkınızı düşleyerek şarkılar dinliyor olabilir. Hayalperest oldukları doğrudur. Olaylara her ne kadar mantıklı yaklaşmaya çalışsalar da genellikle merhametlerine yenik düşerler. Bu durum onların zarar görmelerine neden olmaktadır.

Balık erkeği de kadını gibi çok zekidir. Sizin aklınıza gelemeyecek planlar yapabilir. Stratejik konuşup sizi alt edebilir. Haksızken haklı konumuna gelebilir. Fakat gerçekten suçlu olduğunu anladığı zaman özür dilemesini de bilir. Balık burcu erkeği, sakin karakterli ve esprilidir. Öyle ki gülmekten yerlere yatabilirsiniz. Bundan dolayı çevresinde kadın arkadaşları da çok olur. Fakat o herkesle içli dışlı olmaz. Etkinliklerde dolaşmayı, arkadaş toplantılarını pek sevmezler. Böyle ortamlarda nadiren bulunurlar. Soğuk görünüşünün ardında gerçekten hoş sohbet ve eğlenceli insanlardır. Bağlandığı kişilerden kolay kopmazlar.

 Balık erkeği, tüm bu olumlu yanlarına nazaran oldukça basit yapılı kişilerdir. Günü geçirebilecek kadar kazanmak onlar için yeterlidir. Büyük hayalleri yoktur ve balık burcu erkeğine göre hayalleri gerçekleştirmek ya da hedeflere ulaşmak oldukça zahmetlidir. O böyle şeylerle uğraşmanın gereksiz olduğunu düşünür. Sanata meyillidir.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı