Burç Yorumları

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu ( 21 Nisan - 21 Mayıs )

Yönetici Gezegeni: Venüs

Elementi: Toprak

Niteliği: Sabit

Uğurlu Sayısı: 6

Uğurlu Günü: Cuma

Uğurlu Taşı: Zümrüt

Uğurlu Rengi: Pastel Mavi ve Lila

Tarottaki Yeri: İmparatoriçe

Uğurlu Taşı: Topaz

Kıymetli Madeni: Bakır

20 Nisan ve 20 Mayıs Arası

 BOĞA KADINI: Boğa burcu kadını oldukça sakin yapılıdır. Yaşam alanlarına çok fazla insanı dahil etmezler. Onlar için öncelikli olan kişiler sadece aile üyeleridir. Diğer insanlarla iletişimi sadece mecbur olduğunda kurar. Bir kaç güvendiği kişi dışında insanlarla çok fazla içli dışlı olmaz. Bir boğa kadınının hayatında biri varsa ailesinden sonra önceliği o kişidir.

Lükse düşkündür. Bu yüzden elindeki para ile çok fazla yatırım yapamaz. Genellikle sevdiklerine harcar ve onlarla aktivite içinde olmaya bayılır. Para harcamaya bayılırlar. Rahatlarına ve huzurlarına düşkün olduklarından harcamaları da hep bu yönde olur. Onlara deniz kenarında yada orman içinde bir ev verin, yıllarca oradan çıkmayabilir. E tabi bu evin içerisi mümkün olduğunca yiyecek ile dolu olması gerekir. Çünkü Boğa kadını oldukça iştah sahibidir. Günün her öğününde aynı iştahla yemek yiyebilir. Çılgın ve maceracı değillerdir. Kolay sinirlenmezler. Fakat sinirlendikleri zaman uzak durmak ve inatlaşmamak gerekir.

 

Boğa burcu kadını iyi bir dinleyicidir. Üstelik empati yeteneği de oldukça gelişmiştir. Sizi dinlerken kendini sizin yerinize koyar ve size çareler bulabilir. Çoğu zaman sizin aklınıza gelmeyen çözüm yolları bulur. İnsanların dertlerini dinleyip onlara yol gösterme konusunda başarılı olan Boğa kadını için psikolog gibidir diyebilirz.

 

 BOĞA ERKEĞİ: Bu burcun erkeğinin kesinlikle sahiplenici bir yapısı vardır. Öyleki Boğa Burcu kadınına göre çok daha kıskançtır. Hayatındaki kişi onun için çok önemlidir ve o kişiyi hayatının merkezine almıştır. Bundan dolayı koruyucu bir yapıya bürünür ve fedakarlık yapmaktan kaçınmaz. Boğa Burcu Erkeği için çapkın olduğu söylenir. Fakat bu pek de doğru değildir. Cinselliğe önem verir ve dış güzellik onun için çok önemlidir. Lükse ve görünüme önem verdiği için ilişki kurduğu kadınlarda da dış görünümün iyi olmasına bakar. Ayrıca fiziksel güzellik de bu erkeği etkilemek için yeterlidir. Sizinle muhakkak iletişim kurmak ve tanımak isteyecektir. Fakat Boğa Burcu Erkeği hayatına birini aldıysa kesinlikle ondan başkasını görmez ve kolay ayrılmaz. Tamamen kafasında bitirmeden önce çok kez yeniden dener.

 

 Boğa erkeği için önemli olan birkaç unsur vardır. Sadakat ve güven ilişki için temeldir. Her kadınla muhabbet kurabilir fakat kimseyi sevgili olarak hayatına sokmaz. Bunun için ona sadık olabilecek bir eş olduğunuza kanaat getirmesi lazımdır. Boğa erkeği huzuruna düşkündür. Hayatındaki kişinin de ona huzur vermesini ister. Gereksiz tartışmalardan kaçınır ve uzun bir süre sessiz kalabilir. Bir hata yaptığı zaman özür dilemesi günler sürebilir. Zira bunun sebebi yaptığı hatadan dolayı utanç duymasıdır. Hayatında biri varsa tüm planlarını o kişiyi de dahil ederek yapar. Ansızın gelen bir ayrılık Boğa Erkeğinin aşk acısı çekmesine yeter.

 

Çok gururludur. Bir adım atsa düzelebilecek bir çok olay Boğa Burcu Erkeğinin gurur engeline takıldığı için çözüme kavuşmadan biter. Yönetici bir yapısı vardır. Para harcamayı sever. Oldukça iyi bir babadır. Sevdiklerine karşı fedakardır ve onların sorununu kendi sorunu gibi düşünür.

 Boğa erkeği kesinlikle acele ettirilmekten hoşlanmaz. Biraz ağır kanlı olduğu doğrudur. Yemeğe olduğu gibi uykuya da oldukça düşkündür. Günün her saati onu şekerleme yaparken görebilirsiniz. Boğa kadınında olduğu gibi onu bir eve yiyeceklerle birlikte bırakmanız yeterlidir.

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı