Genel

Coronavirüs Günlerinde Kendinizi Nasıl Geliştirirsiniz?

 

Covid-19’un şiddetli yayılması nedeniyle, dünyanın her yerinde insanlara evde kalın çağrıları yapılarak, evde kalmaya zorlandılar. Evlerdeki yasağın ne zaman kalkacağı konusunda belli bir açıklama gelmedi ancak, bazı ülkelerde yavaş yavaş hayat normale dönmeye başladı. Ülkemizde, 65 yaş ve üstü kişiler ile 20 yaş altı genç ve çocukların evden çıkışları yasaklandı. Her ne kadar amaç insanları korumak ise de, artık bu yaş grubundakiler, iyice evde kalmaktan sıkılmaya ve psikolojileri bozulmaya başladı.

 

Coronavirüs Günlerinde Evde Neler Öğrenebilirsiniz?

Sürekli olarak evde kalmak, havaların ısınmasına rağmen dışarıda pek çok faaliyeti gerçekleştirememek, insanların psikolojik olarak yıpranmasına neden oldu. Coronavirüs salgını nedeniyle, evden çıkmanın sağlık sorunlarına neden olacağını düşünerek, evlerimizde kalmamız önemli.

 

Peki, Bu Günlerde Kendimizi Nasıl Geliştirebiliriz?

 

Parmaklarınızın ucunda bu kadar çok kaynağa erişim sayesinde, web seminerleri, atölyeler, çevrim içi dersler ile evinizden yeni beceriler öğrenmek için zaman ayırabilirsiniz. İlk olarak hangi becerilere odaklanacağınızdan tam olarak emin değilseniz, eksik olduğunuz becerilere veya daha önce öğrenmeyle ilgili düşündüğünüz şeyle başlayın.

 

Hobinizi Geliştirin

 

Coronavirüs günlerinden önce uğraştığınız bir hobiniz varsa, bu hobinizi geliştirmekle işe başlayabilirsiniz. Hepimizin cep telefonu, bilgisayarı ve interneti mevcut. Bu hobilerimizi geliştirmek ve son trend ürünleri öğrenmek için internetten videolar izleyerek, kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu hobilerinizi geliştirdikten sonra kendiniz çevrimiçi kurs düzenleyip, videolar paylaşarak bu yeteneklerinizi insanlara aktarabilirsiniz.

 

Çevrimiçi Kurs Başlat

 

Coronavirüs döneminde geliştirdiğiniz hobinizin nasıl yapıldığını, başka insanlarla paylaşmak istemez misiniz? Bilgi birikiminizden yararlanmaları için, çevrimiçi kurs başlatabilirsiniz. Böylece hem geniş kitlelere ulaşmış, kendinizi tanıtmış ve insanlar için güzel ve faydalı işler yapılmasına neden olursunuz.

 

Uzman olduğunuz konular hakkında da çevrimiçi kurslar düzenleyebilirsiniz. Bu kursları düzenlerken, ücretsiz düzenleyebileceğiniz gibi, küçük bir ücret talep ederek, kendinize için ek gelir elde edebilirsiniz.

 

Web Seminerlerine Katılın

 

Web seminerleri, evinizin rahatlığında ve dünyanın hemen her yerinde, yeni kariyer becerileri öğrenmek için harika bir kaynaktır. Tek ihtiyacınız olan dizüstü bilgisayarınız veya telefonunuzdur ve öğrenme isteğiniz. Sizi rahatsız edecek hiç kimse yanınızda olmadığından, web seminerleri, son derece etkili bir öğrenme yöntemi olabilir.

 

Web seminerleri, ilham veren konuşmacıları dinlemenizi, doğrudan uzmanlara soru sorabilmenizi, kendi başvurabileceğiniz değerli bilgiler kazanmanızı sağlar.

 

Bir Dil Öğrenebilir misiniz?

Günümüz gelişme çağı. İnternet ortamında sadece kendi ülkemizden insanlarla irtibatta değiliz artık. Pek çok ülkeden insanlara da ulaşabiliyoruz. Bu yüzden dil öğrenmek, insanlarla iletişim kurabilmek için bize pek çok avantaj sağlar. İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Danca ve günümüzün en trend dillerinden Korece öğrenerek, hem dil öğrenmek hem de belki ileride tercüman olarak gelir elde etmeniz için de güzel fırsat olabilir.

 

Ayrıca özgeçmişte bir ya da birkaç dil bildiğinizi belirttiğinizde, işe alınma olasılığınız artacaktır. Sizi diğer adaylardan öne çıkartır. Ana dilinize bağlı olarak, bazı dilleri öğrenmek diğerlerinden daha kolay olacaktır. Ancak ne kadar kolay ve zor olursa olsun, en önemli şey, gelecekte kariyerinize ne kadar fayda sağlayacağıdır.

 

Farklı dil öğrenme stilleri ve teknikleri sunan birçok farklı dil öğrenme uygulaması ve platformu vardır. Duolingo gibi dil öğrenme platformları, dilleri kolay öğrenmenizi sağlayacaktır.

 

Kariyer Becerilerinizi Neden Geliştirmelisiniz?

Yaşadığımız bu pandemi sonucu evde kalma süresi, özgeçmişinizi güncellemek ve kariyerinize fayda sağlayacak yeni kariyer becerilerini öğrenmek için en iyi zamandır. Evde öğrendiğiniz şeyler, yaptığınız işte daha iyi olmanıza ve karantinadan yeni ve gelişmiş bir profesyonel olarak çıkmanıza yardımcı olacaktır.

 

Sonunda normal yaşama dönmenize izin verildiğinde, bu yeni becerileri, işinizde yükselme ve kariyer değişikliği için gösterebileceksiniz. Şu anda bir iş arıyorsanız, proaktif olmak, kariyeriniz ve kişisel gelişiminiz için Coronavirüs salgını gibi bu zor zamandan en iyi şekilde yararlanmak için elinizden geleni yapmalısınız.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı