Genel

Ev Temizlemenin Pratik Yolu

Çalışan kadınlar maalesef ev hanımları kadar temizliğe vakit ayıramıyorlar. Özellikle çocuk da varsa bu zaman biraz daha azalıyor. Eminim bütün bayanların temizlik yaparken kendine has kuralları vardır. Bu yazımız size ufak tüyolar vermek için. İşe nereden başlayacağını bilemeyenler haydi başlayalım temizliğe.
İlk önce ortalıkta ayağınıza dolanacak ne varsa kaldırın oyuncak, ıvır zıvır, çöp gibi.

Daha iyi bir süpürge ile ortalığı süpürün. Kanepe altlarını ,kapı arkalarını köşeleri unutmayın ,çünkü buradaki tozlar daha sonra çıkacak ve evi hemen kirletecektir. Kıyı köşe süpürürseniz temizliğiniz daha uzun süre dayanır.
Gece yatmadan önce bir beş dakikanızı evi toplamaya ayırın. Oturma odasında bulunan eşyaları yerlerine koyun. Eğer diğer odalara ait eşya çoksa elinize bir sepet alın ve sepete bütün eşyaları koyun .

Eğer çocuklu bir aile iseniz çocukların eşyalarını koymak için bol çekmece veya sepet bulundurun. Kitapları, oyuncakları gibi eşları kolay toplamak için.

Eve gelince üstünüzden çıkanları salona koymaktan vazgeçin. Yerli yerine koyun hatta odadan odaya giderken bile ortalıktaki eşyaları yerine koyun. Bu bir bardak, kitap olabilir.

Yemekten sonra mutfağı hemen toplayın çünkü daha sonra günün yorgunluğu ile daha sonra yapmak zor gelir.
Gereksiz ne kadar eşya varsa onlardan kurtulun, emin olun ne kadar fazla eşyanız varsa o kadar işiniz zorlaşacaktır.

Duş almadan önce hızlıca banyo tuvaleti yıkayabilirsiniz.

2-3 güne bir bir çekmece veya dolap düzenlemeye 5 dakikanızı ayırın.

Kendinize küçük bir süpürge edinin ufak kırıntıları temizlemek için.

Ayrıca detaya takılmayın önce göze batanları yapın vaktiniz olunca ayrıntıyı yaparsınız. Ayrıca kararsız olmayın,pratik ve planlı olun . günlük evinize ayıracağınız 15 20 dakika temiz olmanıza yetecektir.

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı