Teknoloji

Fps Oyunu Nedir Ve En Bilinen 3 FPS Oyunu

 FPS oyun açılımı ‘’First Person Shooter’’dır. Yani Türkçe açılımı birinci şahıs oyunlardır. Bu oyunlarda oyuncu kendini oyun alanının içinde hissedebiliyor. Oyuncu Mouse kontrolü ile görüş açısını ayarlayabiliyor. FPS oyununu akıcı bir şekilde oynayabilmek için oyuncunun sisteminin en az 30 FPS olması gerekmektedir.

Zula Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

Zula oyunu Türkiye tarafından geliştirilen bir FPS oyun türüdür. Ücretsiz bir şekilde çevrimiçi olarak oynanır. Zula oyunu online olarak oynanan bir silah savaş oyunudur. Oyunu oynamak için oyunu indirip kayıt olmak gerekir. Türkiye’den sonra ilk Brezilya’da oynanmaya başlamıştır. Oyun bazı bölümlerden oluşuyor. Üsküdar – Metro gibi bilindik bölümler de mevcut. Oyundaki odalarda diğer oyunlardaki gibi oda yöneticisi yok. Oyuncu odayı kendi oluşturuyor ve takımlar eşitlendiğinde otomatik olarak oyun başlıyor. Oyunda kullanılan silahlar; Bora12, Kar98, AWP, M468 ve AUG A3 gibi silahlardır. Oyun ücretsiz olmasına rağmen oyun içi satın alımlar mevcuttur.. Oyuna kayıt olduktan sonra otomatik olarak oyun 1000 altın veriyor. Bu altınlarla silah alınabiliyor. Oyun sürekli olarak gelişme aşamasında olduğundan oyuna güncellemeler yapılmakta. Bu güncellemelerde silahlara eklentiler veriliyor. Eklentileri açmak için Zula altını ile deste almak gerekiyor.

PUBG Nedir? Nasıl Oynanır?

 PUBG oyunu da bir FPS oyun türüdür. Bilgisayardan oynanabildiği gibi telefon üzerinden de oynanır. Bu oyun çok oyunculu bir oyundur. PUBG oyununda amaç hayatta kalabilmektir. Bunun için diğer oyuncular saf dışı bırakılmalıdır. Yaklaşık 100 oyuncu bir uçağın içinde oyuna başlarlar. Ve uçaktan paraşütle atlayarak savaşacakları adanın bir yerine inerler. Oyunda gerekli ekipmanları bulmak için silah, zırh, kask gibi ekipmanlar toplanabilir. Oyun boyunca kırmızı bölge denilen yere sürekli bomba yağar. Bu bombalardan kurtulmak için oyuncular kırmızı alanın dışında hareket ederler. Bu oyundaki amaç hayatta kalan son kişi olmaktır.

Counter Strike Global Offensive Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

 Counter Strike Global Offensive oyunu da bir çeşit FPS oyunudur. Bu oyunda da silahla savaşma vardır. Conter Strike Global Offensive oyununda oyuncular taraf seçerler. CSGO oyununda iki tarf vardır. Taraflardan biri Counter Terörist diğeri ise Töreristler’dir. Oyuncu tarafını seçtikten sonra oyuna başlar. Teröristlerin amacı, bomba kurmaktır. Counter Teröristlerin amacı ise bomba kurulumunu engellemek ya da kurulan bombayı imha etmektir. Oyuncunun rütbesi ne kadar yüksekse o kadar fazla ödül alır. Diğer FPS oyunlarına göre eski ve köklü bir oyundur.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı