Teknoloji

Google meet ücretsiz sürümü yayınlanıyor!

İlk etapta Google G Suite aboneleri tarafına sunulan video konferans uygulaması olan Google Meet, corona virüs nedeni ile ücretsiz olarak kullanılmaya açıldı. Dünya’daki tek rakibi olarak görülen Zoom uygulamasına karşın googlenin çıkarmış olduğu google meet ile video konferans yapılabiliyor.

Google Meet Ücretsiz Kullanılacak

Abonelerin büyük beğenisinin ardından google meet, dünya üzerinde salgın hastalığa neden olan corona virüs nedeni ile kapılarını tamamı ile herkese açmış ve ücretsiz olarak kullanabileceklerini resmi sitesinde duyurmuştur. Söz konusu google meet uygulamasının ücretsiz versiyonu 2020 mayıs ayından itibaren kullanıcılara açılması bekleniliyor.

Online olarak çevrimiçi olan tüm gmail aboneleri, bu hizmetten ücretsizce yararlanacak. Öte yandan free aboneliğin kalıcı olmadığı ve geçici bir şekilde kullanacağının altını çizelim. Söz konusu abonelik süresinin gelen son dakika bilgilere göre 1 ay ile toplamda 60 dakika sınırlı kalacağı belirtilmiş.

Google Meet Uygulaması

Gmail kullanıcıların bu hizmeti kullanmaları için öncelikle meet.google.com üzerinden aktif ettirmeleri gerekiyor. Dileyen kullanıcılar hem masaüstü hem de mobil üzerinden erişime geçebilir. Bildiğiniz gibi google meet aynı zamanda android ve ios tabanlı platformalarda da mevcut olup, kullanıcılar buradan da ilgili dosyayı indirerek erişim kazanabilir.

Gelen bu haberin ardından Google G Suite kullanıcıların büyük çoğunluğu, şimdiden ücretsiz sürümün hızla çıkmasını beklemekte. 2020 mayıs ayından itibaren gmail kullanıcılarının tamamı Google Meet kullanabilir.

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı