Genel

Karantina Günlerinde 5 Film Önerisi

Karantina günlerinde canınızın sıkıntısını alacak harika yapıtların bir listesi..

Karantina Günlüklerinde 5 Film Önerisi

 

Covid – 19 (korona) virüsünün ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada baş gösterdiği bu günlerde #evdekal diyerek; zamanımızı geçiriyoruz. Hal  böyle olunca; özellikle de teknolojinin baş gösterdiği bu zamanda internet ortamında izlenecek film arıyoruz. Biz de sizin için; izlediklerimiz arasında önerdiğimiz, IMDB puanına göre, Sinemalar puanına göre, yorumlara göre sınıflandırıp sizin için derledik. Keyifli seyirler şimdiden.

1-Yıldızlararası – Interstellar (2014) Bilim-Kurgu

Listemizin ilk başında alan Yıldızlararası; milyonlarca yıldır var olan ve insanların yaşam alanı olan dünya gezegeni artık son zamanlarını yaşamaktadır. Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Yıldızlararası’nda dünya son evreye girmişken bir ekip bilim insanı ise dünya yok olduğunda uzayda yaşamın devamı için derin bir serüvene girer. Akıcı ve bir o kadar da sürükleyici olan Yıldızlararası, tam puan aldı. Umarız, sizler de izlerken keyif alırsınız.

2-Joker (2019) Suç Ve Dram

Arthur Fleck’in hayatına Joker odaklanmaktadır. Gündüzleri normal bir insan gibi palyaçoculuk yapan Arthur’un gece yaşamı ise hiç gündüzleri yaşadığı hayata benzemiyor. Çevresi ile hiçbir zaman barışık olmayan ve toplum ile problemli olan Arthur, hayatta en yakın arkadaşı olan ve tek anlaştığı kişi olan annesi tarafından Happy adıyla çağrılır. Git gide toplumdan ve çevresinden kopup Gotham Şehrinde hiç olmadığı kadar kaosa sürüklenen Arthur, artık Joker adıyla anılmaktadır. Joaquin Phoenix’in başrolünde oynadığı film sizlere bir çok duyguyu tattıracaktır.

3- Gladyatör (2000)

8.5 ile yüksek IMDB puanına sahip olan Gladyatör, tarihi bir filmdir. Dönem olarak Roma İmparatorluğu’nun çöküş dönemleridir, General Maximus ise o zamanlarda başarılarıyla ve cesaretiyle nam salmış bir ordu komutanıdır. Son savaşını da kazanan Maximus imparatora eve dönerek eşinin yanına gitmek istediğini belirterek imparator onu ters köşe etmiştir. Kurduğu düzene sahip çıkılmasını istemiştir. Roma İmparatorluğu veliaht Commodus, bunu duyunca endişelenir ve Maximus ile ailesinin ölüm emrini verir. General Maximus bu olaydan kurtulurken ailesini kaybetmiştir. Sonunda gladyatörler arasına sürgün edilen Maxumus’un arenalarda dövüşe çıkarken kendisine ilk edindiği tek bir şey vardır: “İNTİKAM”.

 

4- Sherlock Holmes (2009)

O bir efsane! Kendisi kadar yaratıcısı da efsane: Sir Arthur Conan Doyle, “dedektiflerin babası” olarak tabir edilir. Hemen hemen herkesin tanıdığı dedektif romanlarının ünlü karakteri Sherlock Holmes bu sefer bambaşka bir şekilde karşımıza çıkıyor. Aksiyon, suç ve macera üçlemesinde dönen bu filme yardımcısı Watson ile olayları çözmeye çalışan dedektif Sherlock Holmes bu defa hiç beklemediği engellere takılıyor. Hem çözdüğü olaylar hem de takıldığı engelleri konu edinen bu bölümü kesinlikle izlenmeli.

 

5- Çöküş (2004)

“Sivil Halk Ölüyor” adlı repliklere hafızalara kazınan ve uzun zaman etkisini gösteren 8.2 IMDB puanına sahip etkileyici bir film. Artık son zamanlardır, Berlin işgal edilmiştir; ama Hitler ısrarcıdır. Bütün devletler, Amerika Birleşik Devletleri’nin de desteğiyle; Avrupa’yı işgal eden Almanya’ya karşı birleşmişlerdir.   İkinci Dünya Savaşı’nın son dönemlerini, Hitler’in sekreterinin gözünden anlatan Çöküş filmi;  Hitler’in son olarak bir sığınağa girdiği ve burada eşi ile intihar ettiği döneme kadar olanlar işleniyor. Bununla da yetinmeyip; Hitler’in (Führer’in) yakınında bulunan ve hep ona sadık kalan insanların da çöküş dönemine nasıl etkilendikleri anlatılıyor. Tarihi yönü ağır basıp, dramın da yer aldığı film savaş türünde film sevenler için önerilmektedir. Bruno Ganz’ın, Hitler rolü için; bir insanın bir ole kendisini ancak bu kadar verip, hakkını ödediğini gözler önüne seriyor.

Evde zorunlu olarak kaldığımız bu günlerde, sizler de internet üzerinden kolayca erişebileceğiniz birbirinden güzel ve özenle seçilmiş 5 adet filmi günler içerisine yayabilirsiniz. Hem tarihi hem de bilim kurgu açısından haz almak ve bilgi sahibi olmak adına güzel öneriler. Şimdiden iyi seyirler.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı