Burç Yorumları

Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu ( 21 Mart - 20 Nisan )

Yönetici Gezegeni: Mars

Elementi: Ateş

Niteliği: Öncü

Uğurlu Sayısı: 9

Uğurlu Günü: Salı

Uğurlu Taşı: Yakut

Uğurlu Rengi: Canlı Kırmızı

Tarottaki Yeri: İmparator

Kıymetli Madeni: Demir

21 Mart ve 20 Nisan Arası

 Genel özellikler: Enerjik, atak, cesur, lider özelliği taşıyan, çok hırslı, bencil, egemen, bağımsız karakterli, çabuk sinirlenen, sabırsız, kavgacı

 Koç Burcu: Zodyak kuşağının ilk burcu olan Koç, aynı zamanda güneşin ekliptik yörüngesi ile gök ekvatorunun kesim noktası Aries (Hamel)’i temsil eder. Bu insanlar yaşamı seven, canlı ve atılgan kimselerdir. Canları istediği zaman bulundukları toplumu sürükleyen bir yapıları vardır. Yine de her söze “Ben” diye başladıklarından kendi ortamlarını ararlar. Birisi onlara karşı çıkmaya başlarsa öfkelenmeye başlarlar. Koç burcunun yıldızı olan Mars, cazibe, savaş ve seks temsilcisi olarak oldukça güçlüdür. Bu yıldızın etkisi olan yakıcı ve sert oluşum yardımcı olduğu sürece sırtları yere gelmez.

 KOÇ BURCU KADINI: Kadınlar da kendilerini üstün gören, enerjik, kıskanç, çekici, cana yakın tiplerdir. Bu kadın cazibesini akıllıca kullanırsa elde edemeyeceği kimse yoktur. Yine de hayale kapılıp hatalar yaparsa pişmanlık duyar.

 Koç burcu kadını oldukça hırslıdır. Bu hırs onu yaşamda yükseltir. Mars’ın etkileri yüzünden maddeye ve toplumdaki yerlere çok önem verirler. Bazen enerjilerini, eşlerini iteleyerek yükselmesini sağlamakta kullanırlar. Çevresine cazibe saçan bir koç kadınının yanında birçok erkek bulunur. Bu nedenle yaşamlarını birleştirecek erkeği seçerken zorlanırlar.

 Koç kadını için arkadaşlık ve dostluk çok önemlidir. Arkadaşları için çok cömert davranır. Çeşitli vesileler ile hediyeler alırlar. Giyimine çok meraklı olurlar ve moda onlar için başlıca bir tutkudur. Bazen giyim kuşam bağlılığı hastalık derecesine yükselir. Koç burcundan doğan kadınlar sevgiye çok önem verirler. Evlilik kurumu onlar için kutsal olup, tek evlilik yapmaya ve bunu yaşam boyu sürdürmeye yatkın olurlar. Yine de her Koç kadını evlilikte aşka göre davranmaz. Bazen de erkeğin parası ve toplumdaki yeri onu peşinden sürükler.

 KOÇ BURCU ERKEĞİ: Koç erkeği özelliklerini bilmeyenler için zor tipler olarak gözükseler de, atak, sert ve sabırsız görünümün altında sevecen ve iyilik dolu bir yürek vardır. Yaşamları genel olarak “ ya hep ya hiç” formülü üstüne kuruludur. Birisi onların dostudur veya o kişi hiç yoktur. En çok Aslan burcu ile anlaşmaları beklenir ama aynı yerde iki lider olmayacağından gerek dostluk, gerek duygusal ilişkilerde en iyi beraberlikleri Terazi burcu ile kurarlar.

 Koç burcu erkeği ancak sevdiği işi yaparsa zevk duyar. Bu erkeğe işinde serbest hareket imkanı verilirse enerjisi ile büyük atılımlar yapar. Koç burcu erkeği iyi para kazandığı durumlarda bile para tutmasını beceremez. Hoşlarına giden her şey için kolayca para harcarlar. Koç erkeğinin başka bir tutkusu da aşktır. Çok şiddetli olan aşkları sırasında gözleri bir şey görmez olur ama, bu saman alevi gibi çabucak sönebilir.

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı