Burç Yorumları

Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu ( 21 Ocak - 19 Şubat )

Yönetici Gezegeni: Satürn

Elementi: Hava

Niteliği: Sabit

Uğurlu Sayısı: 4

Uğurlu Günü: Pazar

Uğurlu Rengi: Mavi – Yeşil

Kıymetli Taşı: Akuamarin

Değerli Madeni: Alimünyum

21 Ocak ve 19 Şubat Arası

 KOVA BURCU KADINI: “Özgürlük” denildiğinde belki de akıllara ilk gelen burç kova burcu olmaktadır. Özellikle kova burcu kadını, özgürlüğüne tutsak, kendi başına yol alan bir kadındır. Oldukça zeki ve planlıdır. Zekasını çok iyi kullanan kova kadını, yaratıcılık söz konusu olduğunda da enteresan fikirler ortaya atabilir. Yöneticidir ve liderliği çok iyi yapar. Çok iyi bir organizatörlerdir. Sürekli yeni tasarımlar, yeni fikirler ve insanları etkileyecek çalışmalar yapabilirler. Ekip çalışmasını severler.

Kova burcu kadını oldukça yardımseverdir. Onları yardım projeleri içinde görmeniz mümkündür. İnsanlık adına adımlar atmayı severler ve bu durum onları mutlu eder. Ancak bazı kova kadınları, kendi beğenmiş gibi görünebilirler. Sürekli olarak kendi fikirlerinin doğru olduğunu düşünen kova kadını, başkalarının fikirlerini aşağı görebilir. Sürekli olarak bir şeyler kontrol etme çabası, çevresindeki insanları rahatsız edebilir. Aklına eseni yapmayı istemesi, aşk hayatında da olumsuzluklara neden olur. Özgürlük düşkünü bu kadını evlenmeye ikna etmek zordur. Çünkü hayatında engeller istemez. Duygusal yanı ilerleyen yaşlarda daha ağır basar. Ancak genç bir kova kadını, olaylara mantıklı yaklaşmayı tercih eder.

Gezmeyi, eğlenmeyi, sosyalleşmeyi seven kadınlardır. Üzerlerine düşen görevi de yapmayı bilirler. Sorumluluklarının bilincinde hareket ederler.

KOVA BURCU ERKEĞİ: Kova kadınından çok daha özgürlük meraklısıdır. Kova erkeği, dizginleyebileceğiniz türden bir erkek değildir. O istemediği sürece hiçbir şey yaptıramazsınız. Sürekli yeni fikirler peşinde olan kova burcu erkeği, farklı iş sektörlerine atılabilir. Genellikle de başarılı çıkar. İcatlar yapar ve devamlı yeni bir fikri hayata geçirmenin peşindedir. Yönetici ruhuna sahip olan kova erkeği, yönlendirilmekten hoşlanmaz. Onun zaten kendi düşünceleri vardır ve başkasının fikirleri çok da önemli değildir.

Yenilikçi bir adam olan kova erkeği, eğlenmesini de bilir. Çevresindeki insanları eğlendirmeyi sever ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek onun önceliğindedir. Aşık olması neredeyse imkansız olan bu adam, kolay kolay mesaj atmaz, aramaz. Siz üzerine düşseniz bu sefer de sıkılır kaçar. Aşk hayatında onu kendine bırakmak gerekir ve o peşinizden gelmediği sürece siz gitmeyin. Kaybetmeniz yüksek orandır. Yaratıcı fikirleri olan kadınları severler. Biraz gizemli, biraz samimi kadınlar ilgisini çeker. Ancak bu ilgi anlıkta olabilir. Bir de bakmışsınız ortalardan kaybolmuş. Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi karşınıza çıkabilir ve bunun normal olduğunu dahi düşünebilir.

 Kova erkeği, yaratılışı bakımından sakin yapıdadır. Herkesle muhatap olmaz. Fakat kimseye de surat yapmaz. Genellikle kültürlü insanlar olurlar. Kafalarında sürekli bir yenilik yapma çabası olduğundan, hemen her konuyla ilgilenebilirler. Savaşçıdırlar. Kolay yenilmezler. Duygusal yanlarını belli etmezler. Onları üzgün görmek pek mümkün değildir. Sorunları dert etmezler ve pratik çözüm yolları ararlar.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı