Burç Yorumları

Mayıs Ayı Retroları

Mayıs ayı içerisinde başlayacak olan Mayıs ayı retroları, üç gezegenin geri hareketlerinin, hayatımıza olumsuz etkileri olacağını göstermektedir. Mayıs ayı içerisinde Satürn, Venüs ve Jüpiter gezegenlerinde retrolar yaşanacak.

Retro Ne Demektir?

Retro geriye hareket, geriye dönüş anlamındadır. Genelde Astroloji alanında kullanılsa da modada da retro kelimesi sıkça kullanılır.

Astroloji olarak baktığımızda retro, aslında gezegenlerin dönüş hızının yavaşladığı, dünyadan bakıldığında geri hareket ediyormuş gibi görülmesidir. Bu arada Güneş ve Ay dışındaki tüm gezegenlerin geri hareket etme durumu vardır.

Gezegenlerin geri hareketi, dünyayı olumsuz etkilemektedir. Her gezegenin retro süresi farklıdır ve bu süre kiminde birkaç hafta iken, bazılarında aylarca sürebilir. Retrolar, geçmişteki olayları önümüze getirir. Eski sevgili, kapanmamış bir borç bu retronun etkisidir.

Satürn Retrosu

İlk retromuz Satürn gezegeninden gelecek olan Satürn retrosu. Satürn gezegeni, 9 Mayıs’ta Kova burcundan, 30 Eylül’de Oğlak burcuna gelinceye dek, geri harekette kalacak. Bu da hayatımızda kalıcı olmasını istediğimiz şeyleri belirleyip, yeniden ele almak için en uygun zaman dilimi.

Şimdi geçmişten ders alıp, yaşamalarımızı sorgulama ve düzene koyma zamanı. Yok saydığınız, umursamadığınız problemleriniz katlanarak hayatınıza geri gelecek.

Venüs Retrosu

İkinci retromuz aşkın gezegeni Venüs’te. 11 Mayıs’ta başlayacak ve 26 Haziran tarihindeki İkizler burcuna gelinceye kadar retro devam edecek. Bu iki dönem arası, kafamız oldukça karışık olacak ve hayatımızla ilgili önemli konularda karar vermekte zorluk yaşayabiliriz.

Eski sevgililer hortlayacak, ayrıldığınız kişi geri dönmek için temasa geçecek. Bu dönem maddi atılımlar yapmak içinde pek uygun değil. Estetik ameliyat düşünüyorsanız erteleyin. Yine bu dönem evlilik kararı almak, söz ve nişan için de hiç uygun değil. Venüs retrosu süresince, yanlış anlamalar, gereksiz kıskançlıklar olabilir. Dedikodu kazanları kaynayabilir. Tedbirli olmakta yarar var.

Jüpiter Retrosu

Son retromuz Jüpiter retrosu. 13 Mayıs’ta başlayıp, 14 Eylül’e kadar devam edecek. Parasal konulara dikkat, sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğitim konusunda da sorumlar yaşanabilir. Aksaklıklar, isteksizlik hali ve zorluklar yaşanabilir. Büyük finansal yatırım düşüncesinde iseniz de detaylıca düşünmelisiniz.

Bu dönemde, bir sebepten dolayı dava açma düşünceniz varsa, bu zaman diliminde açtığınız davalar uzayabilir. Ayrıca konunun gerçek uzmanı avukat seçmelisiniz. Ruhsal yönden de kendinizi iyi hissetmediğiniz bir zaman olacağından Jüpiter retrosu devam ederken bir psikolojik danışmanlık ya da terapi almanız size iyi gelecektir.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı