Burç Yorumları

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu ( 23 Aralık - 20 Ocak )

Yönetici Gezegeni: Satürn

Elementi: Toprak

Niteliği: Öncü

Uğurlu Sayısı: 8

Uğurlu Günü: Cumartesi

Uğurlu Taşı: Kehribar

Kıymetli Madeni: Kurşun

 OĞLAK BURCU KADINI: İş ve kariyer oğlak kadını için her şeydir. Sürekli gelecek planı yaparlar ve bundan dolayı paranoyalara kapılabilirler. Garantici oldukları için sağlam adım atmak isterler. Fakat bu özellikleri onları zaman zaman depresyona sokmaktadır. Eğlenmektense çalışmayı tercih eden oğlak burcu kadını, kalabalık etkinliklerden hiç hoşlanmaz. Mümkün olduğunca insanlardan uzak yaşarlar. Güvenilir insanlardır. Fakat kimseye kolay kolay güvenmezler. Onlara paranızı, canınızı emanet edebilirsiniz. Bıraktığınız gibi de geri alırsınız. Hatta bunu sizin yerinize değerlendirip, sizi kazançlı bile çıkarabilir. Sabırlı ve tutumlu insanlardır. Kararlı yapıya sahiplerdir.

Sakin görünümlü oğlak burcu kadını insanlarla içli dışlı olmayı sevmemelerine rağmen sıcak yaklaşımlar sergiler. Mesafe onlar için önemlidir ve evleri onların yaşam alanıdır. Yaşam alanlarına herkesi sokmazlar. Oğlak kadını, bilgiye ve kültür seviyesine çok önem verir. Onları bir yerlerde ya çalışırken ya da kitap okurken görebilirsiniz. Çevrelerinde de böyle insanların olmasını isterler. Çalışkanlıkları nedeniyle genellikle hedeflerine ulaşırlar.

Oğlak burcu kadını, temiz ve kendine bakan kadınlardır. Onlarla dertleşebilirsiniz. Hatta sorunlarınıza kesin çözüm getirebilecek kişilerdir. Oğlak burcunun genel özelliği olan karar verme yetisi çok gelişmiştir. Bu aslında olumsuz bir özelliktir. Çünkü size sormadan sizin adınıza kararlar verebilirler. Onlar için doğru buysa sizin için de doğrudur diye düşünürler. Çok fazla konuşmayan oğlak kadını, herkesi de kolaylıkla beğenmez. Eğitimsiz ya da cahil gördüğü kişilerle arkadaşlık ilişkisi kurmaz.

Aşk hayatı oğlak kadını için yoktur. Böyle duygusal konulara mümkün olduğunca girmezler. Hayatına girecek olan kişiyi de özenle seçer ve muhakkak karşı taraf daha çok seviyordur. Hayatına birini sokmadan önce ona küçük testler yapar. O kişiden bir şeyler öğrenebileceğine kanaat getirirse hayatında yer verir. Yalnızlığı tercih ederler.

 OĞLAK BURCU ERKEĞİ: Oğlak kadınından çok daha fazla kafasına göre hareket eder. Sizin düşünceleriniz onun için pek önem taşımaz. Muhakkak onun aklındaki doğrudur. Bu düşünceleri aşk hayatlarına zarar verir. Oğlak erkeği, ani evlenme kararları verebilir. Doğru kişiyi bulduğunu düşündüğü an hayatını birleştirmek ister.

Oğlak burcu erkeği, istediği olmadığı zaman çaktırmadan sizi ikna etmenin yollarına başvurur. İnatçı bir yapısı vardır ve bunu her fırsatta kullanır. Sabırlıdır ve bir işin peşini hemen bırakmaz. Sürekli hedefleri vardır. Oğlak burcu erkeği kendisini çok iyi ifade eder. Kültürlü bir erkektir ve başkalarına biraz yüksekten bakabilir. Kendisinin yapamadığı bir işi başkası yaptığında ona küçümser tavırlarla yaklaşabilir. Bu oğlak erkeğinin kafasındaki doğrunun yıkılışını kabul edememesinden kaynaklanır.

Arkadaş çevresi çok geniş değildir. Dışarıda gezdiğine rastlamak zordur. Genelde tek eşlidir ve sadıktır. Çapkın değildir. Soğuk tavırlar sergilen bu adam hayatındaki kişiye kimsenin bilmediği sıcak yanını gösterir. Sürekli mantıklı düşünür. Duygusal kararlar vermez. Her konuya ve kişiye kuşkuyla yaklaşırlar. Kendilerini bir şeylere inandıracak kanıtlar ararlar. İnandıklarında ise bu düşünceden onarlı kimse çeviremez. İnançlarına bağlıdır. Başkaları umurlarında olmaz. Söylenenlere pek kulak asmaz ama göz ardı da etmez.Parasını her zaman için değerlendiremez. Bu konuda oğlak kadını ile ayrı özelliği taşımaktadırlar.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı