Kadınlar İçin

Saçlarınızın Canlılığını Korumak ve yeniden Kazanmak için 10 Yöntem

Sağlıklı saçlara sahip olmak için bilmeniz gereken 10 yöntemi sizler için hazırladık.

Saçlarınızı Tekrar Sağlıklı Hale Getirmenin 10 Yolu

Genetik önemli bir rol oynasa da, diyetiniz, hava durumu, kirlilik ve saç bakımı konusundaki genel yaklaşımınız, görkemli ihtişamınızı korumak için çok önemlidir. Daha parlak sağlıklı saçlar sadece 10 adım uzaklıktadır.İşte adımlar ;

  1. Saç köklerine Masaj Yapın:şampuan ve saç kremi uygularken kendinize nazikçe masaj yapmalısınız. Hareket, kafa derisine kan akışını uyarmaya yardımcı olur, bu da bölgeye yeni kan hücreleri getirir ve saç köklerini gençleştirmeye yardımcı olur. Saç köklerine yağ ile masaj yapmak saçların daha güçlü hissetmesini sağlayabilir ve hem daha parlak hem de daha sağlıklı görünebilir.
  2. pH Seviyesini Dengeleyin:Saç derisinin doğal pH seviyesini dengelemeye yardımcı olması için elma sirkesi durulamasını kullanın, böylece saçlar zamanla daha parlak ve sağlıklı görünür.
  3. Düzenli Saç Kesimleri Alın:Düzenli saç kesimleri minimum bölünmüş uç veya kırılma sağlar. Her altı ila sekiz haftada bir düzeltme yapın. Salondan kaçınmak saçınızı büyütmek için verimsizdir.
  4. Derisini Yok saymayın:Kuruluk ve kaşıntı nedeniyle sürekli başınızı kaşıyorsanız bir doktora danışın. Görmezden gelme. Kronik bir kaşıntı kafa derisini travmatize eder. Cleveland Clinic’e göre, çalışmayı zor bulursanız veya kaşıntılı bölgeler ağrıyorsa bu kaşıntı sorunlu olabilir.
  5. Şapkalar giyin:Güneş ısısı saçınızı oksitler ve kurutur. Bu nedenle, bir şapka yüzünüzü güneşten korurken, kafa derinizi yanmaya ve saçlarınızı dehidrasyona karşı korur. Bu, sevimli bir güneş şapkası kendinizi tedavi etmek için bir bahane.
  6. Sadece Gerektiğinde Sıcak Araçları Kullanın (Koruyucu kullanın): Saçınızı her gün fönle kurutmakta ısrar ediyorsanız , akıllı olun: Saçınıza en yüksek seviyeyi uzun süre konsantre etmeyin. Daha soğuk bir ayarda ve daha düşük hızda hareket ettirin. Biraz daha uzun sürebilir, ancak biraz daha fazla özen ve zaman faydalı olacaktır. Saçınızı sıcak bir değnek veya demir ile kıvırmayı veya düzeltmeyi planlıyorsanız, önceden koruyucu bir sprey kullanın – saçları korumak için bir numaralı kural .
  7. Su sıcaklığına dikkat:Günlük rutin duşunuzu alırken su sıcaklığına dikkat edin. Su vücut sıcaklığınızdan birkaç derece fazla olabilir fakat dahası kesinlikle önerilmez. Hem derinizde tahriş hem de saçlarınızda yağlanma yapacaktır.

8.Balıksırtı / Bağlama: Saçların kırılgan olması sebebiyle çok kuvvetli ve çok sıkı bağlamaktan kaçının. Gündelik hayatınızda salaş bir saç tercih ediyorsanız dahi kesinlikle saç bandı ile saçınızı sıkmayın. Hem saç diplerinin hava alması hem de saçlarınızdaki kırılmaları önlemek için en muhteşem yoldur.

  1. Islak Saçları Fırçalamaktan Kaçının:Islak saçlar üç kat daha zayıftır ve bu nedenle kırılma olasılığı daha yüksektir. Önce havluyla kurulayın ve sonra geniş dişli bir tarak kullanarak saçınızı nazikçe çözün.
  2. Sağlıklı bir diyet yapın:Bol su için ve çiğ meyve ve sebzelerden oluşan sağlıklı bir diyet yapın. Saçbakımı için en etkili evde tedavi sağlıklı bir diyettir. Ne kadar yediğinizden ziyade ne yediğiniz önemlidir. Sağlıklı saçlar için sağlıklı diyetler uygulamanız gerekmektedir.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı