Teknoloji

Sony FDR– AX700 HDR Video Kamera Özellikleri

Japon kökenli çok uluslu teknoloji devi Sony 2017 senesinde Sony FDR - AX700 4K HDR Video Camerayı satışa sundu.

Çok güçlü donanıma sahip, hem profesyonel hem de kişisel kullanıma yönelik olarak tasarlanmış bir kamera. Sony marka kamera dış görünüş olarak eski tip kameraları andırsa da içerisinde bulundurduğu güçlü donanımsal özellikler, çok yüksek kaliteli 4K videolar çekebilme kabiliyetine sahip. Diğer kameralar ile karşılaştırıldığında ağırlığı 2 kilograma kadar varan, düğün ve belgesel kameralarından bile daha keskin ve daha kaliteli görüntüler sunacak kadar iyi bir performans sergiliyor. Diğer Handycamlerden farklı olarak 14.2 megapiksel çözünürlüğünde, 1 inçlik sensörü bulunuyor. Full HD’de 100 SPS video kaydedebilen kamera, 1000 FPS’ye varan slow motion çekimler de yapabiliyor.

Toplam Megapixeli 15.1, efektiv 3:2’de 12.0, efektiv 16:9’da 14.2 megapixel çözünürlüğe sahip. Diğer Handycamlere kıyasla daha estetik ve daha yaratıcı videolar çekebileceğiniz bu kamerayla muhteşem çekimler yapabilirsiniz. Ayrıca daha rahat kurgu yapabilmenize yardımcı olacak “Proxy Kayıt” özelliğine de sahip. Kameranın “night vision” özelliği sayesinde zifiri karanlıkta dahi video çekimi yapabilirsiniz. 12 x optik zoom yapabilen bir lense sahip olan AX700‘le aşırı zoom yaptığınızda da kaliteli görüntüler elde edeceksiniz.

Otomatik Netlik ve Kayıt Süresi!

Kamera otomatik netlik konusunda da çok iyi bir performans göstererek diğer handycamler arasında öne çıkmayı başarıyor. Eşsiz tasarımı sayesinde saatlerce video çekebilirsiniz. Oldukça küçük ve hafif tasarımı sayesinde kamerayı tek elinizle kavrayabilir ve yine üzerindeki joystick aracılığıyla tüm işlemlerinizi bu elinizle gerçekleştirebilirsiniz.

Steadyshot sabitleme sistemi ile 12 x zoom da bile oldukça sabit görüntüler elde edebiliyorsunuz. Kameranın üzerinde ihtiyacınız olan her tuş bulunuyor. Bu sayede çekim yaparken de ihtiyaç duyduğunuz ayarları vakit kaybetmeden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kamera 2 adet SD Card yuvasına da sahip. Sony AX-700‘ün sahip olduğu özellikler sayesinde yorulmadan saatlerce çekim yapabilirsiniz. Kamera aldığınız andan itibaren 2 senelik garanti süresine de sahip.

 

Kameranın Anahtar Özellikleri

l 4k HDR video kaydı

l 1 inç CMOD sensör

l 273 derece faz dedektörlü otofocus özelliği

l Yüksek hızda 120 fps kayıt imkanı

l S-Log ve S-Gamut fotoğraf profili

l Hareket eden ve dokunmatik görüntü ekranı

Ayrıca portatif lens, manuel audio gibi özelliklere de sahip olan kamera ile çok daha komplexli kameraların sahip olduğu özelliklerin tamamına tek elinizle sahip olabilirsiniz.

Aynı markanın 2016 senesinde çıkarmış olduğu AX50 modeli video kameraya kıyasla çok daha gelişmiş özelliklere sahip. Tüm bu özellikleri tek bir cihazda toplamayı başaran Sony’nin ürettiği AX700, 1030 gramlık ağırlığa sahip. 3,5 inçlik monitörü çok açılı ve 1,555,000 piksele sahip. Hibrid AF focus özelliği, ND filtresi de bulunmakta. Kullanıcıları tarafından şimdiye dek çok beğenilen Sony FDR – AX700 4K HDR Video Kamera başarılı tasarımı ile de övgüyü hak ediyor.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı