Teknoloji

Uçak Modunda İnternete Nasıl Girilir?

Uçuş modunda iken internete bağlantısını gerçekleştirmek ister misiniz? Telefonların büyük kısmında işe yarayan bir metot var. Bunun faydası ne diye düşünüyor musunuz? Yoksa zaten uçuş moduna aldım herhangi bir internet ihtiyacım yok mu diyorsunuz? Bunun için biraz daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Telefon araması ile karşılaşmadan istediğiniz bir biçimde internette takılma fırsatı elde edeceksiniz bu çoğu zamanlarda işinize yarayacaktır. Gelin bu metotlara bakalım isterseniz.

Uçak Modu Açıkken İnternete Girme Yöntemi:

  • Mobil Verinizi Açın
  • Ardından Uçak Modunu Aktif Edin
  • Radyo Sinyalleri Kapanmalı. Mobil İnternet Logosu Gitmeli.
  • Telefon Kısmından Birini Arma Yerini Açın.
  • Buraya 6. Kısımdaki Rakamları Yazın Yönlendirilmezse Arama Tuşuna Basın.
  • *#*#4636#*#*
  • Telefon Bilgileri Yerine Girin.
  • Tercih Edilen Ağ Bölümüne Giriş Yapın.
  • Prefered Network Biçiminde Karşınıza Çıkmaktadır.
  • Mobil Radyo Gücü veyahut Mobile Radio Power Butonunu Açın

Tüm işlemler yukarıda sıralananlardan ibarettir. Mesaj, çağrı, arama benzeri vasıflar yönetilmemesine rağmen uçak modunda internet sağlanacaktır sizlere. Bazı samsung modellerinde çalışmadığına dair geri bildirim alınsa da denenip olumu dönüşlerin yapıldığı telefonlar oldu. Örnek vermek gerekirse; Xiaomi Mi 6 modeli telefon için yukarıdaki adımlar denendiğinde gayet olumlu sonuç verip, uçuş modunda internet bağlantısı sağlanmıştır.

Ayrıca yaptığımız araştırma sonucu bu uygulamanın geçerliliği ile ilgili güvenilir kaynaklardan yaptığımız derlemeleri de sizinle paylaşmak isteriz: Öncelikle Android Oreo 8.1 sisteminde aktif olarak olumu sonuç verdiğini size bildirelim. Pixel 2 NL’de de aynı şekilde olumlu dönütler alındı. En şaşırtanı ve olumsuz sonuç verdiği kısım; Android Nougat sistemine bağlı olarak çalışan Moto Z2 Play üzerinden olumlu sonuç vermedi. Başarısız oldu. Siz de deneyip okuyucularla modelinizle birlikte olumlu veyahut olumsuz bir sonuç paylaşarak yardımcı olabilirsiniz.

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı