Teknoloji
Trend

Whatsapp Yeni Güncellemesi Yolda

Popülaritesini gün geçtikçe arttıran whatsapp yeni güncellemesinde süprizler hazırlıyor. Dağınık Blog ailesi olarak sizler için derledik umarız okunuğunuzda sevinirsiniz.

Whatsapp’tan Gruplara Bomba Gibi Haber

Görüntülü görüşme pazarının yaygınlaştığı bu dönemde, uygulamalar resmen rekabet halindedir. Gün gelmesin ki görüntülü konuşma adına yeni uygulama gelmesin. Ya da başka bir uygulamada yeni bir güncelleme gelmesin. Bu defa da, mesajlaşma alanında dünyada ilk sırada olan Whatsapp görüntülü görüşme için yenilik getirdiğini paylaştı.

Görüntülü aramanın, teknoloji için çok önemli bir durum olduğunu hepimiz biliyorduk. Şimdilerde ise, korona virüsünün (covid-19) salgının insanların hayatını daha fazla tehdit etmesiyle ve insanların evlerine takılı kalmasıyla; özellikle iletişim ağı için görüntülü konuşma çok önemli bir hal aldı. Hem iş yerlerinin işlerini yürütmek, öğretmenlerin eğitimi uygulaması, akrabalar arası iletişim kopmaması adına önemli bir görev üstleniyor görüntülü konuşma pazarlaması.

Eskiden de var olan ama günceldeki gibi popüler olmayan; Zoom, Houseparty, Duo benzeri uygulamaların; özellikle iş toplantıların da artmasıyla önemli bir hale getirdi. Tabi whatsapp da bunu duyunca bu pastadan büyük bir pay almak için harekete geçti.

WABetalnfo, bildiğiniz üzere teknoloji marka ve uygulamalardan haber sızdıran bir web sitesidir. Bildiğiniz gibi whatsapp üzerinden grup halinde görüntülü konuşma en fazla 4 kişiyle yapılabilmektedir. Yakın zamanda yapacağı duyuru ile, gruplara sevindirici haber verecek whatsapp’ın bu sayıyı 8 kişiye çıkaracağı söylendi.

Ayrıca diğer uygulamalarla da yan yana getirince; Houseparty 8, Google Duo ise 12 kişinin görüntülü olarak görüşmesine imkan vermektedir. Whatsapp’ın bu hamlesi beraberinde neler getireceğini de önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Diğer uygulamalarda daha fazla olana sağlanırken, whatsappın en büyük artısı ise dünya üzerinde 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olarak; iletişim ağında dünyanın bir numaralısı olması. Bu özelliğin de whatsappa gelmesi ile kolay bir ara yüzü ve her dilde sağlayıcı sağlayan bu uygulama bir çok kişinin bu uygulamayı kullanmasını sağlayacaktır.

Söz konusu uygulamanın gelecek bu güncellemesi ile hem İOS hem de Android platformlarında özgürce kullanılacağını belirtmek isteriz. Ayrıca hangi sürümlerde kullanılabileceğini düşünüyorsanız sizin için derledik. İOS olan telefon ve diğer cihazlarınızda 2.20.50.25 ve android cihazlarda ise; 2.20.133 beta yeterli olmaktadır. Bununla birlikte en kısa süre zarfında whatsappın bu güncellemeyi duyurması bekleniyor.

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı