Burç Yorumları

Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu ( 24 Kasım - 22 Aralık )

Yönetici Gezegeni: Jüpiter ve Neptün

Elementi: Ateş

Niteliği: Değişken

Uğurlu Sayısı: 3

Uğurlu Günü: Perşembe

Uğurlu Rengi: Turkuaz ve Mor

Uğurlu Taşı: Firuze

Kıymetli Madeni: Kalay

 YAY BURCU KADINI: Hareketli ve enerjik bir yapıya sahip olan yay burcu kadını, kavrama ve beceri yeteneği konusunda da oldukça başarılıdır. Özellikle ciddi konuları ele aldığında ve felsefe söz konusu olduğunda enteresan fikirler ortaya koyabilirler. Görevlerinin bilincindedirler ve ellerindeki işe odaklanırlar. Enerjisi neredeyse bitmeyen yay kadını, gezmeyi ve alışveriş yapmayı çok sever. Onları kolay kolay evde bulmak mümkün değildir. Meraklı yapıları, onları seyahat yapmaya sevk eder. Kalabalık arkadaş gruplarıyla etkinlikler yapmaya bayılırlar. Eğlenceli ve esprili bir havaları vardır. Çoğu zaman bencil davranışlar sergilerler. Aslında bu durum düşüncesizliklerinden kaynaklanmaz. Sadece heyecanlarına ya da keyiflerine düşkün karakter yapılarına yenik düşerler.

 Yay burcu kadını yardımlaşmayı iyi bilir. Toplumsal yardım programları içinde bulunabilirler. Yay kadını için cesur demek pek de doğru olmaz. Herhangi bir hata yaptığı konuda bunu açıkça söylemekten çekinir ve olayların yatışmasını bekler. Haberi yokmuş gibi bile davranabilir. Yay kadınında kıskançlık azami seviyede vardır. Yapmak istediği ve yapamadığı bir şeyi birinde gördüğünde bu durum onun içine dert olabilir. Materyalist yanı ağır basar. Heyecanlı konular konuşmayı ve dedikoduyu sever.

Yay kadını için aşk gereksiz bile denilebilir. Özgürlüğüne düşkün ve sürekli aktivite içinde olmayı seven bu kadını aşık etmek de kolay değildir. Sıkılgan yapısı, derin duygulara müsaade etmez. Hatta bir ilişkisini bitirdikten sonra bunu sorun bile etmeyebilir.

 Yay burcu dert dinlemeyi pek sevmez ve birinin derdi varsa pratik yollarla bunu çözmeye çalışır. Sıkıcı ve kasvetli ortamlardan hoşlanmayan yay kadını, size beklemediğiniz anda hediyeler alarak moralinizi düzeltmeye çalışabilir.

 YAY BURCU ERKEĞİ: Ailesine ve sosyal çevresine düşkün bir erkek olan yay erkeği, bir hastası olsa oyunun başından kalkmadığı için ziyareti bile unutabilir. Arkadaşlarıyla yapacağı etkinlikler pek çok şeyden önemlidir. O an acil değilse ve mecburiyeti yoksa kesinlikle planını ertelemez ya da değiştirmez. Yay burcu erkeği entelektüel yanıyla da tanınır. Bilgi ve donanıma önem verir. Giyimine dikkat eder ve yakınları dışındaki herkese karşı soğuktur. Sizinle muhatap dahi olmayan adam, yakın arkadaşının yanında ise susmak nedir bilmeyebilir. Havalı bir yapıları vardır. Kendilerini özel hissederler.

Kibar ve centilmen tavırları çevresindeki insanlar tarafından sevilmesini sağlar. Yetişkin yay burcu erkeği daha oturaklı ve mesafeliyken, daha genç yaylar heyecanlı ve yerinde durmaz olabilirler. Yay burcu erkeği aşk hayatında da seçicidir. Günü birlik ilişkileri de sevmezler ama kadınlardan da uzak durmazlar. Çapkın değillerdir. Fakat hevesleri çabuk geçebilir. Onlar için birine alışmak zordur. Değişken yapılarına anlam verilemez. Aşık olduğu zaman ise, hiçbir şeyi umursamayan bu adam, kadını için gözyaşı dökebilir.

 Yay erkeği hediyelere önem verir. Şaşırmak ve şaşırtılmayı sever. Morali bozuk biri için saçma sapan espriler yapıp ortamı yumuşatmaya çalışabilir. Rahat edemeyeceğini anladığı bir ortamda ise durmak istemez. Bir bakmışsınız ortalardan kaybolmuş. İş hayatına önem veren yay erkeği, parasını da çok iyi değerlendirir.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı