Burç Yorumları

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu ( 22 Haziran - 23 Temmuz )

YENGEÇ KADINI: Bu burcun kadını oldukça anaçtır. Evine ve çocuklarına düşkünlüğü ile bilinir. Aile onun için çok önemlidir. Herkese kucaklayıcı yaklaşır ve yardımseverdir. Alıngandır. Bu alınganlığı duygusallığından dolayıdır. Çok çabuk kırılabilir. Çevresindeki olaylara karşı oldukça duyarlı olan Yengeç burcu kadını, devamlı birşeyleri yoluna sokma ve düzeltme çabasındadır. Hasas bir yapısı olduğundan kötü olaylardan çabuk etkilenir ve bu olayların izleriğni üzerinden atması oldukça zordur. Bundan dolayı depresif bir yanıda vardır. Aşık olduğu zaman daha da duygusallaşır ve canı yanarsa gerçekten tehlikeli olabilir.

 Yengeç kadını fazlasıyla merhametlidir. Herkese yardımcı olmaya çalışır. Fakat yoğun duygusallık ve depresif yapısı karşısındaki kişiyi yorabilir. Çalışkandır. Pek çok işi bir arada yapabilir. Ayrıca Zodyak’ın aşcısı denilebilir. Yemek yapmayı severler ve bu konuda oldukça başarılıdırlar. Hisler kuvvetlidir. Hislerine göre hareket edebilirler. Ayrıca oldukça korumacı bir yapıya sahiptirler. Sevdiklerinin ve ailesinin zarar görmesinden korkarlar. Bunun için onları himayesi altında tutabilirler. Bu korumacı tavırları bazen aşırıya kaçabilir.

YENGEÇ ERKEĞİ: Bu burcun erkeği de kadını gibi oldukça iyi yemek yapabilir. Mutfağa ve yemeğe düşkündür. Ayrıca duygusallık Yengeç Erkeği için de geçerlidir. Alıngandır ve çok çabuk depresyona girebilir. Duygularını çok yoğun yaşayan Yengeç burcu erkeği aşık olursa onu için ayrılık diye bir kavram yoktur. Aşık olduğu zaman kimseyi gözü görmez ve çok kıskanır. Aşkı için çok fedakarlık yapar. Kaybetmekten korkar ve sahip çıkar. Mümkün olduğunca olay ve sorundan kaçmaya çalışır. Yara almaktan ve üzülmekten korktuğu için kabuğuna çekilebilir. Bu aslında ilgilenmediği anlamına gelmez. Sadece kendini duygusal çöküşten korumaya çalışır.

Bağlandığı kişiden kopması çok zaman alır. Cinselliğe önem verir ve yoğun olarak yaşar. Yardımseverdir. İnsanlara yaklaşımı iyi niyetlidir. Savaşcı bir yapısı vardır. Bir şeyi isterse elde etmek için çabalar. Ancak en büyük olumsuz özelliği ise takıntılı olmasıdır. Kafasında olumsuz pek çok senaryo kurabilir. Dünya üzerindeki bilinen en büyük seri katiller yengeç burçlarından çıkmıştır. Kırıldıkları ve aldatıldıkları zaman psikopat bir ruh haline bürünebilirler. Hisleri kuvvetli olduğundan onlardan bir şey gizlemek zordur. Kendileri ise gizemli bir yapıya sahiptirler.

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı