Burç Yorumları

Yıldızlar Hakkında Bilgiler

Gökyüzündeki yıldızlar, yaptıkları hareketler ile insanların hayatlarına etki ederler. Bu yıldızlar nelerdir? Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars ( Merih), Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton bu yıldızlardır.

 

Yıldızlar Neyi Temsil Eder?

Güneş

Yıldızların başrolü güneştir. Devleti, iktidarı, şeref, şan ve başarıları temsil etmektedir. Bir burçta 1 ay kalarak, 1 yılda tüm burçlar kuşağını tamamlar. Aslan burcunun idarecisidir.

Ay

Anne ve çocuk rollerini oynamaktadır. İçgüdüleri, evdeki mutluluğu, bohem hayatı ve halkı temsil eder. Bir burçta iki ya da üç gün kalır. Borçlar kuşağını yirmi yedi günde tamamlar. Yengeç burcunun idarecisidir.

Merkür

Yardımcı haberci ve kardeş rollerindedir. İmtihanlar, kısa seyahatler, parlamento, borsa ve basını temsil eder. Bir burçta kalış süresi belli değildir. Burçlar kuşağını bir yılda tamamlamaktadır. İkizler ve Başak burçlarını idare eder.

Venüs

Sevgili rolünü oynar. Aşk, sulh, sanat ve eğlenceyi temsil eder. Bir burçta yaklaşık 1 ay kalır. Burçlar kuşağını bitiriş süresi 1 yıldır. Terazi ve Boğa burçlarını temsil eder.

Merih ( Mars)

Rakip düşman ve asker rollerindedir. Kavgaları, hayat mücadelesi, yangınları, kazaları, gayretle elde edilmiş başarıları temsil etmektedir. Bir burçta iki ay kalır. Burçlar kuşağını iki yılda tamamlamaktadır. Akrep ve Koç burçlarını idare eder.

Jüpiter

Temsilci idareci, iş adamı rollerini oynar. Sulh anlaşmalarını, refah ve başarıları, idare müesseselerini idare eder. Bir burçta iki yıl kalır. Burçlar kuşağını 12 yılda tamamlar. Balık ve yay burçlarını temsil eder.

Satürn

Muhafazakâr, yaşlı, tecrübeli ve içine kapanık şahıs rolündedir. Mahrumiyetleri, fikir olgunluğunu temsil eder. Bir burçta 2,5 yıl kalır. Burçlar kuşağını 29 ayda tamamlar. Kova ve Oğlak burçlarına tesir eder.

Uranüs

Yardımcı roldedir. Teknik ve kültür hayatındaki yenilikleri temsil eder. Bir burçta 7 sene kalır. Kova burcuna tesir eder.

Neptün

Yardımcı roldedir. İlizyonları, serapları ve sosyal cereyanları temsil eder. Bir burçta 14 sene kalır. Balık burcuna etki eder.

Plüton

Yardımcı roldedir. Tarihteki büyük krizleri temsil eder. Bir burçta 20 yıl kalır. Akrep burcuna etki eder.

Yıldızların Yönleri Nelerdir?

Güney ve Kuzey Burçları

Güney burçlarında güneş, en üst derecededir. Geceler kısa, gündüzler uzundur. Kuzey burçlarında ise tam tersi bir durum söz konusudur. Güneş, en alt derecelere iner, geceler uzar, gündüzler kısalır.

Burçların ufukta kalma vakitleri hiçbir zaman birbirine uygun zamanlarda değildir. Ufukta kalma dakikaları;

Koç burcu 85 dakika, Boğa burcu 94 Dakika, İkizler burcu 120 dakika, Yengeç burcu 140 dakikadır. Aslan burcu 142 dakika, Başak burcu 130 dakika, Akrep burcu 141 dakika, Yay burcu 138 dakika, Oğlak burcu 120 dakika, Kova burcu 97 dakika ve Balık burcu 85 dakikadır.

İlkbahar, güneş Koç burcuna girdiğinde, yaz mevsimi de güneşin Yengeç burcuna girmesiyle başlar. Güneş Terazi burcunda iken sonbahar, Oğlak burcuna girdiğinde ise kış mevsimi başlamış olur.

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı