Burç Yorumları

Yükselen Burç Hesaplama Ve Burçların Sınıflandırılması

 Burçlar, Zodyak çemberinde bulanan takımyıldızlarıdır ve 12 tanedir. Astroloji tarafından kullanılır. Astrolojinin insanlık tarihi kadar eski bir tarihi vardır. Burçların sınıflandırılması yapılmaktadır. Bu sınıflandırma ateş, toprak, hava ve sudur. Her elementin özelliğine göre burçlarda ortak özellikler gösterir. Elementlere göre burçların sınıflandırması;

 

l Ateş Burçları – Koç, Aslan, Yay (Sempatik, enerjik, sosyal, özgüvenli, hevesli, iyimser)

l Toprak Burçları – Boğa, Başak, Oğlak (Sabırlı, üretken, gerçekçi, dayanıklı, disiplinli)

l Hava Burçları – İkizler, Terazi, Kova (Konuşkan, Meraklı, Özgür, Zeki, Sorgulayıcı)

l Su Burçları – Yengeç, Akrep, Balık (Duygusal, Hassas, Hemen etkilenen,)

Burçları öncü, sabit ve değişken olarak da üçe ayrılır. Öncü burçlar her mevsimin ilk burcu olmaktadır. Sabit burçlar devamlılık sağlayan burçlardır. Değişken burçlar da çok yönlü ve değişken yapıdaki burçlardır.

 

Öncü Burçlar: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak

 

Sabit Burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova

 

Değişken Burçlar: İkizler, Başak, Yay, Balık

 

Ayrıca burçlar pozitif ve negatif, eril ve dişil, verimli ve verimsiz, kuzey ve güney, gündüz ve gece burçları olarak ayıranlar da vardır. Burada pozitif ve negatif burçlardan kasıt pozitif burçların dışa dönük, negatif burçların ise içine kapanık burçlar olmalarından dolayıdır. Eril ve dişi ayrımı ise kadın erkek ayrımı şeklinde değil; eril burçların pozitif, dişil burçların ise negatif olarak düşünülmesindendir. Kuzey ve güney burçları, burçların yaz mevsimine denk gelmesi sonucunda ayrıştırılır. Bu türlerin ayrımı ise şu şekilde yapılır;

 

Pozitif Burçlar: Koç, ikizler, Aslan, Terazi, Yay, Kova

 

Negatif Burçlar: Boğa, Yengeç, Başak, Akrep, Oğlak, Balık

 

Eril Burçlar: Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay, Kova

 

Dişil Burçlar: Boğa, Yengeç, Başak, Akrep, Oğlak, Balık

 

Verimli Burçlar: Akrep, Yengeç, Balık

 

Verimsiz Burçlar: İkizler, Aslan, Başak, Kova

 

Kuzey Burçları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak

 

Güney Burçları: Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

 

Gündüz Burçları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak

 

Gece Burçları: Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

 

Kişinin burcunu öğrenmesi kişilik özellikleri için yeterli değildir. Ayrıca yükselen burç ve yıldız haritası konusunda da bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu üçü bir arada yorumlanabilirse kişinin özellikleri belirlenebilir.

 

Kişinin Burcunu öğrenmek için doğum tarihini yazması yeterlidir. Yükselen burç hesaplama ise biraz daha karışıktır. Bireyin doğduğu saat ve dakika, bulunduğunuz konum itibariyle güneşin doğduğu yerdir. Güneşin dünya etrafında 24 saatte dönmesi ve toplam burç sayısı 12 olmasından dolayı yükselen burç iki saatte bir değişir. Bu nedenle Yükselen burç hesaplama yapılırken, coğrafi olarak meridyenlerinde önemi artmaktadır. Coğrafyadan hatırlanacağı üzere her meridyen arası dört dakikadır. Bu nedenle hesaplama yapılırken bulunulan konumdaki yerel saat dilimi önem arz etmektedir. Yükselen burç bireyin dış görünüşü ve kendisini nasıl gördüğü hakkında bilgi verir. Yıldız haritası hesabı da kişinin doğum saati ve dakikasının yanında bulunduğu konumu da hesaba katarak, gezegenler ve yıldızlardan oluşturduğu bir haritadır. Bu arada yıldız haritası, holoskop ve doğum haritası, üçü de aynı anlama gelir. Yıldız haritasına göre gezegenler evlerde konumlanır ve kişinin yükselen burcu, alçalan burcu, başucu burcu, ayakucu burcu ve yılın 12 ayında etkisi altına girdiği burç görülmektedir. Böylece kişi hangi ayda nasıl davranacağını anlamış olur.

 

 

 

Etiketler

Dağınık Blog

DaginikBlog.com Bir makale ve Haftalık Burç Yorum sitesidir. Güncel ve yararlı konular hakkında bilgiler edinebileceğiniz , çeşitli makaleler okuyabileceğiniz bir blog sitesidir. Sitemizdeki bütün içerikler bilgilendirme ve gündelik hayatı kolaylaştırmaya yöneliktir.Makale , köşe yazıları ve Burç yorumlarımız işinin ehli Profesyoneller tarafından hazırlanmıştır. daginikblog.com ailesi olarak teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı